/ Kancelaria Adwokacka Inowrocław

Pytanie: W wyroku rozwodowym, Sąd zobowiązał mnie do płacenia alimentów na mojego syna w kwocie 500 zł miesięcznie. Syn miał wtedy 11 lat. Obecnie skończył liceum, ma ponad 18 lat i nie kontynuuje nauki. Czy nadal muszę płacić na niego alimenty?

Pytanie: Mam sprawę o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Zostałem zatrzymany rano, w trakcie drogi do pracy, w czasie tzw. akcji „trzeźwy poranek”. Dzień wcześniej wieczorem wypiłem parę piw, jednak byłem pewien, że rano w moim organizmie nie ma już śladu po alkoholu i mogę prowadzić samochód. Niestety wydmuchałem 0.64 promila. Jakie mogą czekać mnie konsekwencje?

Pytanie: Zostałem skazany na karę 1 roku pozbawienia wolności za kradzież. Nie składałem apelacji od wyroku. Po miesiącu odebrałem pismo z Sądu z wezwaniem do stawienia się do zakładu karnego. Mieszkam razem z żoną i dwuletnim synem. Żona nie pracuje, wychowuje nasze dziecko. Pieniądze na utrzymanie rodziny zdobywam ja, wykonując prace dorywcze. Zbliża się zima, chciałbym zabezpieczyć rodzinę finansowo. Czy istnieje jakaś droga, abym odbył karę w innym terminie?

Pytanie: Parę lat temu, za zaoszczędzone pieniądze, kupiliśmy z mężem dodatkowe mieszkanie. Chcieliśmy zapewnić sobie dochód z jego wynajmu. Zamieściliśmy ogłoszenie i szybko znaleźliśmy lokatorów. Po pewnym czasie pojawiły się problemy z płatnością czynszu. Nasi najemcy zalegają już nam z zapłatą ponad pół roku, zaległości wciąż wzrastają. Co robić?

Łukasz Popławski - Adwokat